Milczenie nie jest łatwe. Ałła Jagucka w najnowszym, 3 magazynie Joga.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Milczenie nie jest łatwe. Ałła Jagucka w najnowszym, 3 magazynie Joga.

czwartek, 19 września 2013

Alla Jagucka

W ciszy spotykamy siebie. To niewygodne uczucie, bo nasze mniemanie o sobie może nie wytrzymać konfrontacji z prawdziwym ja, ukrytym pod nawałem krzyczących myśli.

Żyjemy w świecie materialnym, posługujemy się fizyczną materią, tworzymy przedmioty, otaczamy się pięknymi drobiazgami. To nam się podoba, ponieważ nasze ciało i umysł są w dużej mierze nastawione na odczuwanie przyjemności, do których instynktownie lgniemy. Cierpimy również ból, którego za wszelką cenę pragniemy unikać. Tak jest skonstruowany ludzki umysł. Intuicyjnie jednak wiemy, że to nie wszystko. Że jest jeszcze świat naszej duchowości, naszego wnętrza, które może się rozwijać i być niezależne od warunków materialnych. Szukamy Nauk, Nauczycieli, swojej ścieżki. Zaczynamy praktykować. Nie tylko asany. Ośmiostopniowa ścieżka jogi, którą znajdujemy w "Jogasutrach" Patandżalego, wskazuje nam drogę rozwoju. Jednym z tych stopni jest pratyahara - powstrzymanie zmysłów.

Praktyka poza matą

Gdy odkryjemy w sobie zdolność obserwacji, zdolność niepodążania za zmysłami, nasza praktyka może się odbywać codziennie, w każdej chwili i każdej sytuacji. Nie tylko na macie. Tak jak uczymy się asan czy relaksu - rozluźniamy twarde miejsca w ciele lub wzmacniamy wiotkie, słabe mięśnie - tak samo możemy zacząć uczyć się obserwacji zmysłów. Bardzo trudno to robić z marszu, w pośpiechu. Trzeba się na chwilę zatrzymać, usiąść w ciszy i poczuć, czym w istocie są zmysły, obserwować, jak działają, gdzie je kierujemy, jak doświadczamy i jak je wykorzystujemy. Najlepiej jest po prostu pomilczeć. Łatwiej to zrobić, będąc w odosobnieniu, gdy nie rozpraszają nas sprawy codzienne.....

Dalszy ciąg artykułu70%

Całość artykułu w najnowszym

Magazyn Joga dostępny jest w szkołach jogi w całej Polsce lista szkół tutaj.

Oraz w sklepie internetowym

Ałła Jagucka - dyplomowana nauczycielka jogi wg B.K.S. Iyengara w stopniu Intermediate Junior II. Ma 20-letnie doświadczenie w praktyce i nauczaniu jogi. Mama Piotrka, Wacka i Amelii. Mówi, że joga stała się jej życiem.

www.yoga.szczecin.pl


Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Joga i Medytacja
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Joga i Medytacja
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
sklep
Słowniczek
Mala

Mala (japa mala, mala) - tybetański lub indyjski sznur modlitewny. Nazwa mala jest terminem, który w sanskrycie oznacza "wieniec" lub "naszyjnik", natomiast japa można przetłumaczyć jako "mamrocząca modlitwa". Służy do odliczania ilości odmówionych mantr, tonalnych wersetów świętych pism, zaklęć lub imion bóstw. Liczba paciorków zależna...

Szukaj haseł na literę:
Wyszukiwarka Szkół Jogi

Partnerzy Portalu