ADŹAPA JOGA - WIEDZA MĘDRCÓW STAROŻYTNYCH INDII. Cykl bezpłatnych wykładów o medytacji w 10 miastach Polski.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

ADŹAPA JOGA - WIEDZA MĘDRCÓW STAROŻYTNYCH INDII. Cykl bezpłatnych wykładów o medytacji w 10 miastach Polski.

środa, 11 września 2019

ADŹAPA JOGA - WIEDZA MĘDRCÓW STAROŻYTNYCH INDII Cykl bezpłatnych wykładów o medytacji w 10 miastach Polski. Wrzesień-Październik 2019 Adźapa Joga (z angielskiego: Ajapa Yoga), czyli joga nie-dźapa (joga nie-powtarzania), to najbardziej starożytna forma jogi, która była odkryta i nauczana tysiące lat temu przez Riszich - oświeconych mędrców starożytnych Indii wymienianych w najważniejszych świętych księgach czasów wedyjskich. Także sama Adźapa Joga jest wspominana licznie w świętych pismach starożytnych Indii.

Prawie zapomniana, przez wieki metoda Adźapa Jogi była starannie strzeżona w Siddhaśramie - sekretnej pustelni ukrytej wysoko w Himalajach. W latach sześćdziesiątych XIX-go wieku, wielki mędrzec Guru Purnananda Paramahansa (1834-1928) odbył bardzo długą i bardzo niebezpieczną podróż do Siddhaśramu , gdzie został nauczony tej metody przez Risziego Matanga. Spędził tam pięć lat i osiągnął stan brahmagjan (poznanie Brahmy, Absolutu). Mistrzowie z Siddhaśramu polecili mu, aby wrócił do świata i nauczał tej sekretnej wiedzy wszystkich ludzi poszukujących wyzwolenia. Był on pierwszym nauczycielem Adźapa Jogi we współczesnych czasach. Obecnie jedynym na świecie Guru Adźapa Jogi jest od 1980 roku Swami Guru Prasad Paramahansa.

W odległej starożytności Riszi, dzięki wewnętrznemu wglądowi w istotę rzeczywistości, odkryli, że cały wszechświat - ożywiony i nieożywiony - jest kreacją powstałą z wibracji, która przejawia się poprzez aktywność dwóch sił: przyciągania i odpychania. Rzeczywistość manifestuje się w formie rytmicznych wibracji (od atomów po kosmos), a wszystkie wibracje obecne we wszechświecie występują również uśpione w człowieku. W przypadku ludzi, jak i zwierząt, wibracją jest oddech, w którym wdech jest ruchem przyciągania, a wydech ruchem odpychania. Kiedy odpychanie, czyli siła skierowana w dół w naszym ciele wzrasta, ma miejsce destrukcja, natomiast wraz ze wzrostem siły przyciągania skierowanej w górę, można dotrzeć do źródła całej kreacji. Kiedy robimy wdech, wówczas aktywność wznosi się do góry powyżej obszaru gardła.

Podczas tego procesu (przyciąganie) wibracje są subtelne i łagodne. Powyżej gardła znajduje się obszar świadomości związany z wiedzą, błogością i samorealizacją. Centrum naszej jaźni jest adźńa ćakra - miejsce pomiędzy brwiami nazywane "trzecim okiem". Na tej wysokości mieści się wewnątrz mózgu szyszynka. Jest to miejsce, z którego bierze swój początek oddech w formie przyciągania i odpychania. Posuwając się wraz z ruchem przyciągania w górę w kierunku czubka głowy do sahasrara ćakry, docieramy do punktu, w którym wszelka aktywność wibracyjna zanika, osiągamy stan bezruchu - stan samadhi, czyli jedność z Najwyższą Świadomością. W tym stanie pozbawionym jakiejkolwiek wibracji ma miejsce zatrzymanie oddechu, a indywidualny umysł ulega rozpuszczeniu w oceanie Świadomości. Jest to najwyższy stan, jaki można osiągnąć w ciele. Uzyskuje się wówczas wyzwolenie z cyklu narodzin i śmierci oraz poznanie Ostatecznej Rzeczywistości. W starożytnych pismach stan ten nazywany jest brahmagjan i oznacza poznanie swojego prawdziwego ja, prawdziwej jaźni, wiedzy Absolutu, samorealizację.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Paradoksalnie, ta bezcenna wiedza Riszich, do której w starożytności byli dopuszczani tylko nieliczni wybrani, którzy, jak wyżej wskazano, przez wiele lat wcześniej intensywnie, z pełnym zaangażowaniem praktykowali inne techniki jogi , dzisiaj jest dostępna dla wszystkich poszukujących odpowiedzi na nurtujące ludzkość od zawsze pytanie: ,,Kim jestem?".

Jeżeli jesteś gotowy przyjąć ten wyjątkowy, bezcenny dar dla współczesnego świata od starożytnych Riszich i poznać wiedzę największych mędrców Indii, to zapraszamy na nadchodzące bezpłatne wykłady, które rozpoczynają się w Polsce 20 września tego roku i odbędą się w następujących miastach: Łódź, Warszawa, Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Szczecin, Wrocław, Katowice, Kraków.

Każda zainteresowana osoba będzie miała również możliwość nauczyć się praktycznie tej starożytnej, najwyższej jogi.

Program wykładów oraz dodatkowe informacje:

www.ajapayoga.pl

www.facebook.com/ajapajoga/

Kontakt:

ajapayoga@ajapayoga.pl

Cykl wykładów objęty jest honorowym patronatem przez:

Prezydenta Miasta Szczecina

Prezydenta Miasta Katowice

Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Prezydenta Miasta Torunia


Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Joga i Medytacja
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Joga i Medytacja
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
n
Słowniczek
Sekwencje asan

Właściwa kolejność wykonywania asan podczas sesji odgrywa ważną role w osiąganiu maksymalnych korzyści z praktyki. Dzięki odpowiednio dobranej sekwencji asan możemy sięgnąć w głąb warstw skóry, mięśni i kości naszego ciała i odczuć kontakt z jego warstwą energetyczną na poziomie komórek. Niesie to za sobą...

Szukaj haseł na literę:
Wyszukiwarka Szkół Jogi

Partnerzy Portalu